.

Alacakaranlık Samurayı, Twilight Samurai Filmini İzle Full Online (DVD) İndirmeden İzle

Uzakdoğu sinamasının oldukça kaliteli yapımları arasında hatta oscara aday bir film. Samuray olmak büyük bir onurdur. Ve filmin sonunda bu şeref ve onursal mücadele anlatılmış. Çok etkileyici bir yapım.
Tür: Aksiyon / Dram.
Gösterim Tarihi: 21 Ocak 2005.
Yönetmen: Yoji Yamada.
Senaryo: Yoji Yamada , Yoshitaka Asama , Shuuhei Fujisawa (Kitap).
Görüntü Yönetmeni : Mutsuo Naganuma
Müzik : Isao Tomita , Yousui Inoue
Yapım : 2002, Japonya , 129 dk. Sürükleyici ve oldukça kaliteli bir yapım, mutlaka izleyin.
Filmin Oyuncuları: Hiroyuki Sanada (Seibei Iguchi), Rie Miyazawa (Tomoe Iinuma), Nenji Kobayashi (Choubei Kusaka), Ren Osugi (Toyotarou Kouda), Mitsuru Fukikoshi (Michinojo Iinuma) , Kanako Fukaura , Hiroshi Kanbe (Naota), Miki Itô (Kayana Iguchi), Erina Hashiguchi (Ito Iguchi)
Iguchi Seibei, 19. yüzyılın ortalarında samuraylık sisteminin son günlerini yaşadığı bir dönemde, ufak bir köyde yaşayan düşük rütbeli bir samuraydır. Hayatının aşkına kavuşamamasının yanı sıra, hasta annesi ve kızına da bakmak zorundadır.

Diğer samuraylar, gecelerini kahramanlıklarıyla övünüp içki içerek geçirirken; Sebei, hava kararır kararmaz, evine gidip aslında kadınların yapması gereken işlerle ilgilenmek zorundadır. Her ne kadar çocukluğundan beri aşık olduğu Tomoe’nin eski kocasını tahta bir kılıçla yenip köylülerin gözüne girmiş olsa da; o hala kadın işleri yapan bir alacakaranlık samurayıdır. Bir gün Seibei’ye, aşirete karşı gelen güçlü bir samurayı yok etme görevi verilir. Alacakaranlık samurayı için onurunu kurtarmanın vakti gelmiştir. 2004’te En İyi Yabancı Film dalında Oscara aday olmasının yanı sıra Hong Kong Film Festivali’nde En İyi Asya Filmi seçilen yapıtın yönetmeni Yoji Yamada.


Meta TaqsAlacakaranlık Samurayı, Twilight Samurai Filmini İzle Full Online (DVD) İndirmeden İzle

0 yorum:

Back to Home Back to Top